Nyheter
The Scoundrel Days of Hobo Highbrow -
"Drømmer om storhet" utgis på engelsk!
Den etterlengtede oversettelsen av Pål H. Christiansens roman "Drømmer om storhet" vll endelig bli utgitt i oktober i år! Et stort antall a-ha fans fra 25 land har ventet på dette øyeblikket helt siden den norske originalutgaven ble utgitt i 2002. Den engelske tittelen blir "The Scoundrel Days of Hobo Highbrow".
!!! Forhåndsbestilling vil bli mulig fra 1 august 2008 på www.forlaget-fabula.no !!!
"Det har vært synd at alle de lojale a-ha fansene over hele verden ikke har kunnet lese romanen min inntil nå. Det er årsaken til at jeg har besluttet å gi ut boken på mitt eget forlag Fabula istedenfor å vente på at noen i Storbritannia eller USA skal gjøre det", forklarer Christiansen.
"Hobo Highbrow, hovedpersonen i fortellingen, er en fanatisk beundrer av bandet a-ha og særlig Paul Waaktaar-Savoy, som han lengter etter å vise sitt indre for. Det tyske magasinet "Der Spiegel" skrev om boken: "Pål H. Christiansen har skapt en vidunderlig sær helt, enerverende og sympatisk på samme tid. Og han forteller svært levende om hvor vanskelig det er å finne en plass der ute, når verden der inne holder en fanget."
Den norske originalromanen til Pål H. Christiansen fikk stor oppmerksomhet i 2002. Det samme gjelder den tyske oversettelsen "Die Ordnung der Worte" da den ble utgitt av Rockbuch Verlag i 2007. Den engelske oversettelsen av "Drømmer om storhet" vil bli gjort av Jon Buscall, britisk journalist, oversetter og forfatter.